Awansowałem i co dalej?

Marzyłeś o awansie, nareszcie zostałeś menedżerem, jednak już po kilku miesiącach pracy na nowym stanowisku nachodzi Cię myśl: 

 Po co mi to było?

Zawodowo masz:

Więcej pracy– chcąc dobrze wypaść i zachować dobre relacje w zespole siedzisz po nocach robiąc pracę, która powinna być wykonywana przez zespół.

Więcej stresu – nie odpowiadasz jak dotychczas tylko za swoje wyniki, ale odpowiadasz za wyniki całego zespołu. Irytujesz się, tracisz cierpliwość, zaczynasz krzyczeć na ludzi jak coś nie idzie zgodnie z założeniami.

Samotność – samotność menedżera, awansując straciłeś nagle kumpli i zyskałeś zespół, z którym nie za bardzo wiesz jak współpracować- więc raz wyciągasz marchewkę, a raz kij – ale to nie o takie zarządzanie Ci w głębi duszy chodzi.

Prywatnie:

Twoja partnerka słusznie zauważa, że przynosisz pracę do domu, nie masz dla Was czasu. Wprawdzie masz więcej pieniędzy i innych profitów, ale nie masz czasu na korzystanie z nich.

Czy o taki awans Ci chodziło?

Dobra wiadomość: 

#1 Nie jesteś w tym sam

#2 Możesz to zmienić – nie rezygnując ze stanowiska 🙂

Wg. badania ,,Przywództwo Transformacyjne w Polsce” z 2021r. Realizowanego przez ICAN Research, aż 76% menedżerów wskazuje na brak odpowiedniego wsparcia w rozwoju i we wdrożeniu do nowej roli. W tym samym badaniu, tylko 17% pracowników dobrze ocenia umiejętności swoich liderów i ich przystosowanie do działania w nowej roli.

Co z tym zrobić?

#1 Jednym z najczęstszych błędnych założeń nowych menedżerów jest chęć wykonywania nadal swoich starych obowiązków samemu, przy jednoczesnym obciążeniu nowymi obowiązkami, których realizacja nie do końca jest jasna- wynika m.in. z braku odpowiedniego wsparcia wdrożeniowego na nowym stanowisku.

#2 Im szybciej zaakceptujesz fakt zmiany, tym szybciej odpuścisz stare nawyki. Przestaniesz zajmować się nie swoimi sprawami, nauczysz się angażować ludzi, skutecznie delegować zadania, dawać konstruktywny feedback swoim współpracownikom. 

#3 Awansując warto zastanowić się nad wizją swojego przywództwa oraz nad swoimi wartościami – dzięki którym będziesz w stanie podejmować decyzje.

Awansowałeś? A może awans jeszcze przed Tobą i chcesz się przygotować?– postaw na rozwój, skorzystaj z sesji Business coaching.

Zapisz się na newsletter.
Dwa razy w miesiącu otrzymasz maila pełnego inspiracji.


    Life Coaching. Business Coaching. Rozwój. Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2022 Karolina Łącka